Jak dobrać meble do małego mieszkania

0
13

Jak dobrać meble do małego mieszkania?

Meble są niezbędnym elementem każdego mieszkania. Jednak w przypadku małych mieszkań, dobór odpowiednich mebli może być trudny. Aby ułatwić Ci zadanie, podpowiadamy kilka sposobów na to, jak dobrać meble do małego mieszkania.

Przede wszystkim, warto postawić na meble o minimalistycznym designie. Proste i geometryczne kształty optycznie powiększą pomieszczenie i pozwolą Ci cieszyć się przestronnością. Unikaj zaokrąglonych krawędzi i dużych dekoracji – tego typu elementy bardzo szybko mogą przytłoczyć małe wnętrze.

Wybieraj meble wielofunkcyjne

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór mebli wielofunkcyjnych. W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr, dlatego warto postawić na meble, które mają dodatkowe funkcje. Na przykład kanapa z pojemnikiem na pościel lub łóżko z szufladami na pościel. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca.

Jeśli chodzi o materiały, postaw na lekkie i naturalne materiały takie jak drewno lub rattan. Te materiały optycznie powiększą pomieszczenie i nadadzą mu przytulnego charakteru.

Dobieraj kolorystykę

Ostatni punkt dotyczy kolorystyki mebli. W małym mieszkaniu najlepiej sprawdzi się stonowana paleta barw – biel, beże, szarości oraz pastele. Unikaj intensywnych kolorów – mogą one optycznie pomniejszać pomieszczenie.

Pamiętaj również o tym, aby dopasować kolorystykę mebli do reszty wnętrza. Jeśli Twoje ściany są jasne, postaw na ciemniejsze meble – to optymalne rozwiązanie dla małego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here